News
O klanu
O hře
Stanovy klanu
Členové klanu
Veteráni klanu
Hierarchie klanu
Přátelé klanu
Stratégie
Sety
Obrázky
Kecník
Fórum
Odkazy
 
 
  [CNW:Counter]  
 
   
 
   

Battle Mage
 
Battle Mag (BM) - Bojový mág
Ice - Meteor
Sacred plus CZ v1.8

Autor: Slay007


Jak název napovídá bude se jednat o Mága hybrida, který bude kombinovat zemskou a vodní magii. Hlavní jeho kouzla budou Meteorická bouře, Úlomky ledu a poradí si i s Ledovým kruhem.

Výhody:
Vysoké poškození všeho druhu

Nevýhody:
Vyšší nároky na počet run, aby byl destruktivní musí mít pořádnou výbavu hlavně sety (Bylethův, Blackstaffův nebo Mammonův)

Dovednosti:
Startovní dovednosti jsou "znalost kouzel" a "meditace"
Následovné rozdělení bych si představoval takto:
1. lvl znalost kouzel, meditace
3. lvl zemská magie
6. lvl vodní magie
12. lvl obchod
20. lvl konstituce
30. lvl zbroj
50. lvl odrážení útoků

A teď konkrétněji k jednotlivým dovednostem a rozdělování bodů mezi ně.

Znalost kouzel:
Zvyšuje poškození všech kouzel. Proto to chce udržovat na co nejvyšší úrovni až do té doby kdy už bude efekt skoro nulový (kolem 120lvl)

Meditace:
Urychluje obnovu kouzel a proto taky maxovat.

Zemská magie:
Zrychluje sesílání zemských kouzel a zrychluje jejich obnovu. Maxování je zbytečné, protože už kolem 50lvl je přírůstek minimální. Stačí sem dát zhruba 50 bodů a pak zvýšit pomocí předmětů a nebo sem vrazit body co zbudou.

Vodní magie:
Platí to samé co pro zemskou magii.

Obchod:
Snižuje ceny věcí u obchodníků a zvyšuje jejich počet a kvalitu. Ze začátku stačí jen jeden bod a až si pořádně vytáhnete všechny typy magie, volné body přijdou sem :)

Konstituce:
Zvyšuje množství života a rychlost jeho regenerace. Bohatě stačí 1/3 - 1/4

Zbroj:
Zvyšuje resistence a rychlost pohybu. Tady to taky nepřehánět stačí 1/4

Odrážení útoků:
Jelikož bude mág používat štít tato vlastnost se mu bude velmi hodit, několikanásobně zvyšuje obranu a tím snižuje pravděpodobnost že vás někdo trefí. Ze začátku to chce sem vrazit pár bodů, později už méně kolem 1/4

Berte v úvahu, že čím víc bodů v dovednosti tím menší přírůstek na dalším stupni, jestli přesáhnete 100-120 bodů už je přírůstek minimální a nevyplatí se zbytečně utrácet body: Dávejte je tam jen pokud zbudou nebo je přírůstek pořád slušný.

Staty:
U statů je to jednoduchá věc, kde není co řešit. Všechny body do duševní regenerace (ze začátku pár bodů do síly a fyzické regenerace)

Duševní regenerace:
Urychluje obnovu kouzel, čím nižší regenerace kouzel tím víc do nich můžete dát run a tím pádem je i vyšší poškození


Magické dovednosti:

Ice-Meteor bude používat 3 hlavní kouzla a dalších pár jako doplněk a proto tady nebudu rozepisovat účinky všech kouzel.

Zemská magie:
Meteorická bouře:
Sice byla s příchodem patce 1.8 oslabena, ale pořád se jedná o jedno z nejsilnějších kouzel. Jako všechny ostatní kouzla je ze začátku slabší, proto ji po prvním použití nezavrhujte :). Meteory jako jediné kouzlo působí velké fyzické poškození (2/3 fyzické a 1/3 ohnivé) Maximální počet meteorů je 13. Díky vysokému poškození jsou účinné na velké množství nepřátel. Jediná nevýhoda je neohrabanost používání, mezitím než je vykouzlíte a oni dopadnou cíl už může být jinde (chce to trochu cviku). Dávat tolik run aby regenerace se zapnutým Duchem lučin nepřesáhla 2,6s

Vodní magie:
Úlomky ledu:
Jejich hlavní síla je plošnost a magické poškození. Ze začátku jsou velmi slabé. Dávat tolik run aby regenerace se zapnutým Duchem lužin nepřesáhla 1.5s

Ledový kruh:
Ledový kruh bych volil spíš jen jako doplněk, poškození není tak velký. Hlavní síla Ledového kruhu je zpomalování nepřátel. Působí 1/3 fyzický poškození a 2/3 magický. Dávat tolik run aby regenerace se zapnutým Duchem lučin byla kolem 3-4s

Duch lučin:
Urychluje regeneraci kouzel. Čím víc bodů tím déle vydrží a tím rychlejší regenerace. Dávat co nejvíc run.

Ostatní použitelná kouzla:
Kamenná kůže:
Zvyšuje odolnost vůči fyzickému a jedovému útoku. (dobrý proti nemrtvým a pavoukům) Pokud se ji rozhodnete používat, nemusíte sem zbytečně vrážet runy, stačí tak 10
Ohnivá kůže:
Zvyšuje odolnost vůči ohni a zvyšuje defensi proti střelcům. Jinak platí to samé co pro kamennou kůži
Ostatní podpůrný kouzla:
Zbytek podpůrných kouzel jako Reiki. Ochranná stěna, Léčení apod.. se mě moc neosvědčili, dal jsem do nich pouze jeden bod a i to je škoda.
Ostatní útočný kouzla:
Zbytek útočných kouzel vám bude na nic a proto do nich nedávejte ani jednu runu :)

Výbava:
Důležité je sehnat sety Bylethův, Bllackstaffův a Mammonův. (nebo alespoň některé jejich části). Důvod je jednoduchý části Bylethova setu přidávají ohnivé poškození (meteor). A Mammonův s Blackstaffovým setem přidávají magické poškození (úlomky ledu a ledový kruh). Vhodné je části rozumě skombinovat. Také záleží na tom jaké kouzlo používáte častěji a kam chodíte expit.
Na škodu nejsou ani věco co urychlujou obnovu kouzel.
Kvůli sáni života je rozumné socknout pár vamp run, alespoň 4. K zahození nejsou ani věci co přidávají k šanci na kritický zásah

Jak, kde, s kým a proč
Ice-Meteor nemá žádné nepřátele, možná je ze začátku slabší, ale velmi rychle to dožene.


Taktika:
Základem je mít pořád zapnutý Duch Lučin a pak záleží na vás jaké kouzlo preferujete. Tento build má tu výhodu, že se může trénovat půl na půl, ale také se můžete více zaměřit na meteory nebo naopak na vodní kouzla.
Používaní meteoru je jednoduché: Meteory seslat na skupinku nepřátel, která si vás ještě nevšimla, tudíž není v pohybu. Proto to chce mít při boji nejvyšší zoom. Většinou nikdo nezůstane na nohou a když jo stačí přepnout na úlomky ledu a ty už se o zbytek postarají. Ledový kruh se dá použít v případě kdy na vás běží velké množství oblud, kruh je zpomalí a pak je na vás čím je doděláte.

A kam chodit expit?
Dá se říct kamkoliv. Protože se ve hře prakticky nevyskytují monstra rezistentní více než na dva elementy, teda až na draky. Meteor se dá použít všude, krom ohnivého regionu. Vodní magie taky všude krom kláštera serafů a okolí.

Kam nechodit expit?
Takové místo snad není :) Nechoďte tam kde je málo nepřátel nebo za jejich zabití dostáváte málo exp.

Tento build je opravdu universal, sem s nim velmi spokojen

Slay007